Skip Navigation.

Hudební projekty

April 5th, 2011

“Nenápadné, možná dávno neotevřené dveře. Zapomenutý vchod do utajených světů. Možná někdo vybudoval poblíž monstróznější a větší vchod, kudy dnes proudí davy lidí… a o kus dál ve zdi trčí dvírka zarostlá lhostejností. Zprohýbaná, pokopaná, děravá a umořená dvírka mohou hrát svou pózu jen na oko – neboť skuteční tvůrci bývají samotářští. Nás zajímá, kam vedou ty dveře, na nichž ulpěl prach času a struktury dění ve společnosti. Možná se dostaneme do zahrad, v jakých se dá bloudit týdny a měsíce, možná pronikneme na staveniště či smetiště – kdo ví.”

Celťák

Festival KAM VEDOU TY DVEŘE je nový a zcela nekomerční hudební festival, který se bude vyskytovat po různých městech a místech České Republiky. Je výhradním prostorem pro hudebníky a skupiny mediálně neznámé, málo známé nebo úplně začínající, prostorem pro všechny nedoceněné a permanentně všude odmítané hudebníky a skupiny, kteří se snaží svojí tvorbou něco říct, ale jsou odmítáni na základě povrchních tržních kritérií.

Festival je vystaven na generační výpovědi, tím máme na mysli fakt, že na každém festivalu budou vystupovat pouze ti písničkáři a kapely, jejichž tvorba je úzce spjatá s konkrétním věkovým rozmezím autora písní.

Věkové kategorie jednotlivých festivalů: 15 až 25 let, 25 až 35 let, 35 až 45 let, 45 až 60 let

Festivalové bonusy: Z každého kola vznikne brožura s fotografiemi včetně rozboru povahy zajímavých písní, které na festivalu zazněly.

Jednou do roka proběhne jednodenní setkání zúčastněných za účelem polemiky nad hudební tvorbou a nad pečeným prasetem – na hezkém místě daleko od civilizace

Vážení přátelé, tento festival není pro takové “hudebníky” jako:  THE ŽENTLMAN, kteří se přihlásí a zaberou místa jiným, načež pak nejen že nepřijedou, ale ani se za to nedokáží omluvit. Prosím, vemte v úvahu, že na takové lidi nemáme čas ani náladu. Co Čech, to muzikant, a všude je vás plno. Chceme pozvat ale jen ty, kteří se někam chtějí propracovat a umí na sobě makat (k čemuž někdy patří i nepohodlí při dopravě). Proto Vás prosíme, hlašte se jen ti, kteří vystupovat chcete. Děkujeme.

V případě Vašeho zájmu vystupovat na festivalu pište na martin.hejnak@centrum.cz nebo volejte 604 632 504